Maria Kanter on kogenud psühholoog ja Heaolu Keskuse tegevjuht, kellel on üle kümne aasta nõustamiskogemust noorte, lastevanemate ja täiskasvanutega. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala magistriõppe, spetsialiseerudes nõustamis- ja kliinilisele psühholoogiale.
Maria omab laialdasi teadmisi vaimse tervise valdkonnas ning on täiendanud end mitmesugustes erialastes täiendkoolitustes, et pakkuda oma klientidele tõhusat ja personaalset lähenemist.Maria on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia algväljaõppe Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsioonis, mis on aidanud tal omandada oskusi töötada mõttemustrite ja käitumismudelite muutmisega seotud probleemidega. Lisaks on ta sooritanud kunstiteraapia praktiku väljaõppe, mis võimaldab tal pakkuda loovust ja kunstiväljendust sisaldavaid teraapiaid, et aidata klientidel eneseavastamist ja -väljendust.
Maria töömeetod on praktiline, struktureeritud ja süsteemne, ent ta on alati paindlik ja kohandab lähenemist vastavalt iga kliendi unikaalsetele vajadustele. Tema eesmärk on pakkuda turvalist ja professionaalset keskkonda, kus kliendid saavad tegeleda oma murede ja väljakutsetega, aidates neil saavutada tasakaalu, lahendada sisemisi konflikte ja arendada positiivseid eluhoiakuid. Maria on pühendunud oma klientide toetamisele, et nad leiaksid lahendusi, mis aitaksid neil igapäevaelu väljakutsetes edukalt toime tulla.
Milliste muredega Maria poole pöörduda?
Meeleolu- ja ärevushäired, negatiivsed mõttemustrid, käitumishäired, enesehinnang, ajaplaneerimine, eakaaslastega suhed
E-nõustaja poole võib pöörduda erinevate murede ja probleemidega. E-nõustamine võimaldab teil saada kasvatuslikku tuge ja nõustamist mugavalt oma kodus või asukohast, kus teil on juurdepääs internetile.
E-nõustaja saab teid toetada, jagada teadmisi ja pakkuda praktilisi lahendusi erinevate väljakutsete lahendamisel, aidates teil luua tervislikumat ja toetavamat suhet iseenda ja teistega ning toetada paremat toimetulekut.
Siin on mõned olukorrad, kus võib kaaluda e-nõustaja abi otsimist:
Emotsionaalsed väljakutsed
Kui teil on mure oma emotsionaalse heaolu või vaimse tervisega, nagu ärevus, depressioon, stress või enesehinnanguga seotud väljakutsed, võib e-nõustamine olla kasulik. E-nõustaja saab teid toetada ja juhendada nende probleemidega tegelemisel.
Suhteprobleemid
Kui teil on raskusi suhetes partneri, perekonna või sõpradega, võib e-nõustaja aidata teil suhtlemisoskusi arendada, konflikte lahendada ja suhteid tugevdada. E-nõustamine võib olla kasulik ka siis, kui teie partner või perekonnaliige viibib teiega eraldi asukohtades.
Stressi ja elumuutused
Elumuutused või stressirohked perioodid nagu töökoha vahetus, lahutus, rasedus, kolimine või lein võivad tekitada emotsionaalset koormust. E-nõustaja saab pakkuda tuge ja praktilisi strateegiaid nende muutustega toimetulekuks ning stressitaseme vähendamiseks.
Eneseareng ja isiklik kasv
Kui soovite töötada oma enesearengu ja isiklike eesmärkide saavutamise kallal, võib e-nõustaja olla abiks. Nad saavad pakkuda teile juhendamist, motivatsiooni ja praktilisi nõuandeid, et liikuda edasi oma arenguteel.
Vanemluse teemad
e-nõustaja võib olla abiks ka kasvatuslike teemade ja väljakutsete korral. Kui soovite tugevdada oma vanemlikke oskusi, näiteks suhtlemisoskusi, piire seadmist, järjepidevust või enesekindlust kasvatamisel, käitumuslike murede paremat lahendamist, võib e-nõustaja pakkuda teile juhendamist ja praktilisi näpunäiteid vanemluse parandamiseks.