Laste jooga

lastejooga aitab õppida toime tulema oma tunnetega ning suhtuda lugupidavalt oma kaaslastesse

Laste joogal on positiivne mõju laste heaolule. Lastejooga aitab tänapäeva kiires elutempos olla iseenda ja oma kehaga heas kontaktis. Lastejooga eesmärk on tunnis luua keskkond, kus laps tunneb end hoitud ja turvaliselt, kus ta on vastuvõetud täpselt sellisena, nagu ta on.

Joogaharjutused tugevdavad lapse kasvavat organismi ning muudavad keha paindlikumaks, vähendades nii erinevate vigastuste ohtu. Jooga julgustab last ennast väljendama ja õpetab last keskenduma väliselt sisemisele, et saada enda keha, meele ja tunnetega parem kontakt.

Laste jooga pole võistlev ala, lubades lapsel rõõmu tunda eelkõige enda saavutuste üle. Jooga mõjub hästi laste enesehinnangule. Saavutades kas või väikese edasimineku joogaasendi sooritamisel või parandades tasakaalu ja painduvust, annab see lapsele usu iseenda tugevusse ja võimetesse. Oluline on, et me ei võrdle ega võistle teistega, vaid proovime olla paremad vaid iseendast.

Jooga õpetab lastele ka pingelistes olukordades toimimist. Hingamisharjutused, meelerahuharjutused ja lõõgastavad asendid, mida joogatunnis tehakse, aitavad lapsel rahu saavutada. Räägime ka tujudest, meeleoludest, emotsioonidest ning kuidas nende vahel navigeerida ja mida erinevates olukordades teha.

Eeltoodule lisaks arenevad joogatunnis ka distsipliin ja väheneb impulsiivsus. Lapsed õpivad üksteist kuulama, teineteisega arvestama ning läbi toetava õhkkonna end ja oma loomingulisust väljendama. Lapsed võiks joogat harrastada nii tihti kui võimalik.

Tulemusi annab aga juba ka regulaarne treening kasvõi kord nädalas. Lapsed muutuvad tänu joogale veelgi avatumaks, julgemaks, loovamaks, tasakaalukamaks, hoolivamaks ja õnnelikumaks. Nad on füüsiliselt, emotsionaalselt ja vaimselt tervemad. See väljendub elurõõmus, julguses, enesekindluses, rahulikkuses ja loovuses. Isegi õpitulemused paranevad.

Muidugi arendab joogatund ka lapse füüsist – vastupidavust ja paindlikkust, koordinatsiooni ja närvisüsteemi. Soodustab ainevahetust ja tugevdab immuunsüsteemi. Niiet jooga tõepoolest võib olla eluliselt vajalik praktika ka juba lapseeas.

Lastejooga (7-10-aastastele)

Laste jooga on mänguline ja kaasahaarav tund, kus läbi lugude, laulude, harjutuste ja mängude õpitakse tunnetama ja tugevdama oma keha. Paranevad rüht ja tasakaal, koordinatsiooni, venitus-lõdvestust, saame juurde jõudu ja teeme tutvust ka meditatsiooni võlumaailmaga. Asenditele lähenetakse loovalt ja vabalt, olles tihti seotud näiteks erinevate loomade ning mängudega. Läbi tunni tegevuste me toetame lapse loovust, fantaasiat, koostööd ja osavust. Tunnis on oma kohal ka huvitavate ja õpetlike lugude jutustamine, mille loomisele on kaasatud ka lapsed. Laste jooga tunnis on nii möllu kui mõnusat enesele keskendumist. Tunni kestvus 30-40 minutit.

Koolinoorte jooga (11-20-aastastele)

Vanus on suhteline, määravaks on soov ja võimalused kaasa teha. Õpime lihtsaid nippe hingamise rahustamiseks. Kui sobib, kasutame heli ja kujustamist. Joogatamine pärast kooli aitab pikast päevast puhata ja pingeid ning stressi maandada. Keha muutub painduvamaks, meel rahulikumaks ja rõõmsamaks, mälu paremaks. Kui pea on puhanud ja selge, edeneb koolitööde tegemine kiiremini. Pikema aja jooksul hakkab tekkima arusaamine, kuidas olla kasulik endale ja teistele; kuidas seada eesmärke ja kuidas oma eesmärkideni jõuda. Areneb enesekindlus ja loovus, tekib oma seesmise potentsiaali äratundmine. Mõnigi ülesanne, mis tundus raske või võimatu, muutub lihtsamaks. Tunni kestvus 45-60 minutit.

Praktilisi nõuandeid

Tunnis oleme eelistatult paljajalu. Tunnis osalemiseks sobivad riided, mis on lapse jaoks mugavad ja lubavad vabalt liikuda.

Joogatunni tasu

  • 1 korra eest 7 eurot
  • 4 korra eest 25 eurot (kehtib 6 nädalat)
  • 1 x nädalas 30 EUR kuus
  • 2 x nädalas 45 EUR kuus

Joogaõpetaja

Minuni jõudis jooga maailm läbi enda praktika aastal 2017. Edasise aja olen kulgenud juba käsikäes joogaga.

Joogatunnist saadav rahu ja tänutunne suunasid mind edasi liikuma laste jooga õpetaja kursusele. Soovin, et iga inimene tunneks, et ta on südamest oodatud ja täielikult aktsepteeritud. Suur rõõm on aidata soovijaid lähemale oma eesmärkidele, tasakaalule-harmooniale või millele iganes nad parasjagu keskenduda soovivad. Lõppude lõpuks on meil kõigil üks eesmärk – olla õnnelik.

Ootan lapsi joogatundi, et avastada koos läbi lõbusate tegevuste imelist jooga maailma!

Imeliste kohtumisteni,
Maria

Uus hooaeg sügisest
Lisainfo info@heaolu.ee

Too kindlasti oma laps joogat proovima – Ta leiab eest lõbusad ja arendavad tegevused ning toetava õhkkonna

Broneeri aeg
Vastuvõtule
Veebinõustamisele
Soovid rohkem infot teraapia osas? Saada meile email info@heaolu.ee või telefoni teel eesti keeles
+372 56 900 832 ja räägime