Internetinõustamine

Spetsialisti nõuanne võib meid palju aidata. Iga kord ei peagi psühholoogi juurde minema, vaid saab ka abi interneti vahendusel küsides.

Aeg-ajalt tuleb meil kõigil elus ette olukordi, kus me ei tea, mida peale hakata iseenda probleemidega, oma lastega, abikaasaga, kolleegidega… äraproovitud toimetulekuviisid enam ei aita ja jõuvarud tunduvad otsakorral.

Psühholoogilise nõustaja juures saab psühholoogilist abi iseenda isiksuse, suhete, elusündmuste ja elumuutustega seotud probleemide puhul. Koos nõustajaga analüüsitakse tekkinud ummikseisu, arutatakse selle muutmise võimalusi ning püütakse leida uusi vaatenurki, lahendusi ja tuleviku väljavaateid.

Erinevatel hinnangutel on 60%-70% esmatasandi ambulatoorsetest visiitidest sellised, mida on võimalik teostada kaugteel. Veebinõustamise sobivus sõltub probleemist ja inimesest.

Veebinõustamise sobivus sõltub probleemist ja inimesest. Veebinõustamine abistamissuhtena ei paku küll traditsioonilise nõustamisega samaväärselt lähedust ja inimlikku kontakti, kuid see võib teatud juhtudel olla ainus abi, mida inimene on konkreetsel ajahetkel valmis vastu võtma (näiteks väga tugevate häbi- ja süütunnete korral)

Veebinõustamine ei asenda traditsioonilist nõustamissuhet. Küll on aga leitud, et teatud juhtudel on veebinõustamine isegi efektiivsem. Kahtlemata on see ka paindlikum, vähem aega ja kulutusi nõudvam ning võimaldab abivajajat vajadusel spetsialisti juurde suunata – seega on veebinõustamine oluline ressurss vähem keerukamate probleemide lahendamiseks või abivajaja vajaliku abi juurde suunamiseks.

Kui oled Eestist eemal, ei saa või ei soovi meie juurde kohapeale tulla, aitame Sind interneti, teel (Skype, Zoom, Google meet või mõni muu online kanal).

Saad valida, kas soovid:
audio - audio nõustamist: kuulete psühholoogiga ainult teineteise häält
video - video nõustamist: näete ja kuulete psühholoogiga teineteist

Küsi julgelt abi, kui…

  • oled suhete või iseendaga ummikseisus
  • tunned ebakindlust, abitust, üksildust või hirmu oma tuleviku vm pärast
  • kannatad meeleolulanguse või ärevuse all
  • soovid oma sisemisi jõuallikaid tundma ja kasutama õppida
  • soovid oma eluga paremini toime tulla
  • tahad oma raskes olukorras või haigestunud lähedast/sõpra paremini mõista
  • soovid jääda oma murega anonüümseks
Broneeri aeg
Vastuvõtule
Veebinõustamisele
Soovid rohkem infot teraapia osas? Saada meile email info@heaolu.ee või telefoni teel eesti keeles
+372 56 900 832 ja räägime