Tere, olen Linda. Olen varasemalt töötanud koolikeskkonnas psühholoogina, kus olen nõustanud nii noori, lapsevanemaid kui ka õpetajaid. Töö käigus on mul olnud pidev koostöö teiste koolis töötavate tugispetsialistidega ning samuti vaimse tervise õdede ja laste heaolu spetsialistidega. Oma töös kasutan eelkõige motiveeriva intervjueerimise tehnikaid ning pean oluliseks usaldusväärset koostööd nii nõustatava endaga, kui ka teda ümbritseva tugivõrgustikuga.
Olen omandanud Tallinna Ülikooli Loodus- ja Terviseteaduste instituudis psühholoogia erialal bakalaureusekraadi ning hetkel olen õppimas psühholoogia magistrantuuris. Olen läbinud erinevaid erialaseid täiendkoolitusi söömishäirete, ärevushäire ja depressiooni teemadel ning jätkan enesetäiendamist pidevalt. Samuti oman lisateadmisi tervisliku toitumise ning liikumise teemadel, et edendada tervislikule elustiilile suunatud mõttemustreid.
Milliste muredega Linda poole pöörduda?
Ärevus, depressioon, häirunud söömiskäitumine, söömishäired, sotsiaalsed suhted, ülemõtlemine, sooritusärevus (erinemisärevus, esinemised, etteasted, sportlikud sooritused jms).
E-nõustaja poole võib pöörduda erinevate murede ja probleemidega. E-nõustamine võimaldab teil saada kasvatuslikku tuge ja nõustamist mugavalt oma kodus või asukohast, kus teil on juurdepääs internetile.
E-nõustaja saab teid toetada, jagada teadmisi ja pakkuda praktilisi lahendusi erinevate väljakutsete lahendamisel, aidates teil luua tervislikumat ja toetavamat suhet iseenda ja teistega ning toetada paremat toimetulekut.
Siin on mõned olukorrad, kus võib kaaluda e-nõustaja abi otsimist:
Emotsionaalsed väljakutsed
Kui teil on mure oma emotsionaalse heaolu või vaimse tervisega, nagu ärevus, depressioon, stress või enesehinnanguga seotud väljakutsed, võib e-nõustamine olla kasulik. E-nõustaja saab teid toetada ja juhendada nende probleemidega tegelemisel.
Suhteprobleemid
Kui teil on raskusi suhetes partneri, perekonna või sõpradega, võib e-nõustaja aidata teil suhtlemisoskusi arendada, konflikte lahendada ja suhteid tugevdada. E-nõustamine võib olla kasulik ka siis, kui teie partner või perekonnaliige viibib teiega eraldi asukohtades.
Stressi ja elumuutused
Elumuutused või stressirohked perioodid nagu töökoha vahetus, lahutus, rasedus, kolimine või lein võivad tekitada emotsionaalset koormust. E-nõustaja saab pakkuda tuge ja praktilisi strateegiaid nende muutustega toimetulekuks ning stressitaseme vähendamiseks.
Eneseareng ja isiklik kasv
Kui soovite töötada oma enesearengu ja isiklike eesmärkide saavutamise kallal, võib e-nõustaja olla abiks. Nad saavad pakkuda teile juhendamist, motivatsiooni ja praktilisi nõuandeid, et liikuda edasi oma arenguteel.
Vanemluse teemad
e-nõustaja võib olla abiks ka kasvatuslike teemade ja väljakutsete korral. Kui soovite tugevdada oma vanemlikke oskusi, näiteks suhtlemisoskusi, piire seadmist, järjepidevust või enesekindlust kasvatamisel, käitumuslike murede paremat lahendamist, võib e-nõustaja pakkuda teile juhendamist ja praktilisi näpunäiteid vanemluse parandamiseks.